3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne skupiny  >  Folklórna skupina Cífer z Cífera
Folklórna skupina Cífer z Cífera

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórna skupina Cífer z Cífera

04. 03. 2011
Trnava

Folklórna skupina Cífer bola založená v roku 1970. Pri jej kolíske stála hŕstka nadšencov a za tých pár rôčikov trvania si v nej pretancovali čižmy štyri generácie tanečníkov, spevákov a hudobníkov. V Cíferi, najväčšej obci trnavského regiónu, sa bez programu folklórnej skupiny nezaobíde žiadna miestna oslava a výročné sviatky.

Cífer a jeho okolie má nesmierne bohatú studnicu zvykov a obyčají, ktoré predovšetkým inšpirujú folklórnu skupinu  v jej tvorbe. Repertoár folklórneho kolektívu zobrazuje autentický folklór tohto pôsobivého trnavského regiónu a obohacuje ho aj jeho  írečité nárečie  a krása bohatej výšivky ľudového kroja.

Skupinová základňa pozostáva z troch zložiek: tanečnej, speváckej a hudobnej. Piesňami, tancami, zvykmi a, samozrejme, krásnymi krojmi tento región priblížili členovia folklórnej skupiny širokej verejnosti v rôznych kútoch Slovenska i v  zahraničí.

Počas svojej existencie folklórna skupina účinkovala v televízií, rozhlase, na rôznych folklórnych festivaloch, prehliadkach a súťažiach doma i v zahraničí, kde získala rad ocenení.


Kontaktné údaje

Adresa:Hlboká 18
Kontaktná osoba:Amália Krištofovičová
E-mail:amaliakristofovicova@hotmail.com
Telefón:0915 98 82 25
Web:https://sites.google.com/site/fskcifer

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

11

Martin Olsiak _ V tom Lucenci strom vysoky

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV