3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne skupiny  >  Folklórna skupina Cífer z Cífera
Folklórna skupina Cífer z Cífera

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Folklórna skupina Cífer z Cífera

04. 03. 2011
Trnava

Folklórna skupina Cífer bola založená v roku 1970. Pri jej kolíske stála hŕstka nadšencov a za tých pár rôčikov trvania si v nej pretancovali čižmy štyri generácie tanečníkov, spevákov a hudobníkov. V Cíferi, najväčšej obci trnavského regiónu, sa bez programu folklórnej skupiny nezaobíde žiadna miestna oslava a výročné sviatky.

Cífer a jeho okolie má nesmierne bohatú studnicu zvykov a obyčají, ktoré predovšetkým inšpirujú folklórnu skupinu  v jej tvorbe. Repertoár folklórneho kolektívu zobrazuje autentický folklór tohto pôsobivého trnavského regiónu a obohacuje ho aj jeho  írečité nárečie  a krása bohatej výšivky ľudového kroja.

Skupinová základňa pozostáva z troch zložiek: tanečnej, speváckej a hudobnej. Piesňami, tancami, zvykmi a, samozrejme, krásnymi krojmi tento región priblížili členovia folklórnej skupiny širokej verejnosti v rôznych kútoch Slovenska i v  zahraničí.

Počas svojej existencie folklórna skupina účinkovala v televízií, rozhlase, na rôznych folklórnych festivaloch, prehliadkach a súťažiach doma i v zahraničí, kde získala rad ocenení.


Kontaktné údaje

Adresa:Hlboká 18
Kontaktná osoba:Amália Krištofovičová
E-mail:amaliakristofovicova@hotmail.com
Telefón:0915 98 82 25
Web:https://sites.google.com/site/fskcifer

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

Makovica

Jak sobe zaspiva

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV