3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Folklórne skupiny  >  Fsk Geľovianka
Fsk Geľovianka

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Fsk Geľovianka

01. 04. 2012
Sebechleby

Folklórna skupina Geľovianka vznikla v októbri 1981. Počas 30 rokov sa zameriavala na zvykoslovie, piesne, tance a ľudový odev zo svojej rodnej obce a oblasti Hontu. Svoje  aktivity propaguje pri MO Matice slovenskej v Sebechleboch. Počas tohto obdobia niekoľko generácií malo možnosť svojím účinkovaním robiť radosť nielen sebe, ale hlavne nastupujúcej generácií a mnohým  priaznivcom folklóru. V súčasnosti ju tvorí 30 nadšencov folklóru rôznych vekových kategórií. Na staršej generácii sme postavili ,,základy", ktoré sme vždy s láskou odovzdávali mladým nastupujúcim folkloristom. 

Fsk Geľovianka počas svojho pôsobenia účinkovala nielen doma,ale i v okolitých obciach, mestách, na folklórnych prehliadkach, festivaloch. Folklórne programy si vymenila s krajanmi v Rumunsku, v Chorvátsku, V Poľsku, V obci Slovákov v Prahe a doteraz pokračuje výmena so Slovákmi v Srbsku (Aradáč). 

Vedúcou skupiny je od začiatku po dnes Eva Kempová.


Kontaktné údaje

Kontaktná osoba:Eva Kempová
E-mail:gelovianka@gmail.com,
Telefón:0905 891 352

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Jadlovec Margecany

Pod nasim oblackom travicka zelena

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV