3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Bačovské trio

Ohodnoť článok hráškami


(7.75/10 hráškov, hlasovali 4 )

Tento profil pridal(a) ...

Igor Hraško (betar)

betar To, že som folklóristom, som pochopil, keď som nastúpil na vysokú školu a zistil, že bez folklóru to už nemôžem ťahať. Prešiel som cestu tanečníka, pedagóga, speváka i inštrumentalistu. Dnes som posadnutý folklórom …. piesňou,...

Bačovské trio

04. 01. 2008
Martin

Myšlienka Bačovského tria vznikla na jednom folklórnom podujatí, kde priamo v programe je zahrnuté prezentovanie práskania s bičom.

Takto vznikla myšlienka vytvoriť samostatné vystúpenie v skupinke pár ľudí s programom, ktorý odprezentuje časť pastierskej kultúry. Pre spestrenie programu je v programe využívaných viacero pastierskych hudobných a signálnych nástrojov / fujara trombita, šesťdierkové píštalky, píšťalky koncovky, dvojačky, trojdierkové píšťalky, fujarky a fujary, gajdy, gajdice a drumble.

Z tejto jednoduchej myšlienky postupne vznikol viac ako hodinový program s názom Bačovské trio.

Program Bačovského tria pozostáva s troch samostatných častí v trvaní 15-20 minút v prípade požiadavky sa však prispôsobuje aktuálnym požiadavkam záujemcov o vystúpenie. Program a repertoár sú neustále dopĺňané a obohacované ďalšími motívmi a hudobnými vstupmi. Bačovské trio vystupuje pri rôznych príležitostiach ako sú firemné akcie, súkromné oslavy či folklórne festivaly, oslavy miest alebo zahájenia podujatí.


Kontaktné údaje

Kontaktná osoba:Martin Brxa, Igor Hraško, Ľubomír Párička
E-mail:brxa@brxa.sk, igor@jankohrasko.sk, lubomir.paricka@neografia.sk
Telefón:0907 428 602, 0905 586 791, 0908 266 740
Web:http://www.bacovsketrio.sk/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Muzicka

Hrochotske rozkazovacky

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV