3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Bačovské trio

Ohodnoť článok hráškami


(7.75/10 hráškov, hlasovali 4 )

Tento profil pridal(a) ...

Igor Hraško (betar)

betar To, že som folklóristom, som pochopil, keď som nastúpil na vysokú školu a zistil, že bez folklóru to už nemôžem ťahať. Prešiel som cestu tanečníka, pedagóga, speváka i inštrumentalistu. Dnes som posadnutý folklórom …. piesňou,...

Bačovské trio

04. 01. 2008
Martin

Myšlienka Bačovského tria vznikla na jednom folklórnom podujatí, kde priamo v programe je zahrnuté prezentovanie práskania s bičom.

Takto vznikla myšlienka vytvoriť samostatné vystúpenie v skupinke pár ľudí s programom, ktorý odprezentuje časť pastierskej kultúry. Pre spestrenie programu je v programe využívaných viacero pastierskych hudobných a signálnych nástrojov / fujara trombita, šesťdierkové píštalky, píšťalky koncovky, dvojačky, trojdierkové píšťalky, fujarky a fujary, gajdy, gajdice a drumble.

Z tejto jednoduchej myšlienky postupne vznikol viac ako hodinový program s názom Bačovské trio.

Program Bačovského tria pozostáva s troch samostatných častí v trvaní 15-20 minút v prípade požiadavky sa však prispôsobuje aktuálnym požiadavkam záujemcov o vystúpenie. Program a repertoár sú neustále dopĺňané a obohacované ďalšími motívmi a hudobnými vstupmi. Bačovské trio vystupuje pri rôznych príležitostiach ako sú firemné akcie, súkromné oslavy či folklórne festivaly, oslavy miest alebo zahájenia podujatí.


Kontaktné údaje

Kontaktná osoba:Martin Brxa, Igor Hraško, Ľubomír Párička
E-mail:brxa@brxa.sk, igor@jankohrasko.sk, lubomir.paricka@neografia.sk
Telefón:0907 428 602, 0905 586 791, 0908 266 740
Web:http://www.bacovsketrio.sk/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Oravan

Ej zeny, zeny

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV