3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Spevácke skupiny  >  Mužská spevácka skupina Poľana z Košíc
Mužská spevácka skupina Poľana z Košíc

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Mužská spevácka skupina Poľana z Košíc

19. 07. 2009
Košice

Mužská slevácka skupina Poľana bola založená v roku 1996 Stanislavom Bejdom a Jurajom Magurom. Pracuje pri Košickej regionálnej rade Zväzu rusínov-ukrajincov Slovenskej Republiky.

Od roku 2003 skupinu viedol Janko Sitár. Na 10-te výročie som vstúpil medzi chlapov aj ja, dnes robím umeleckého vedúceho a doprovod na akordeóne. Momentálne sme desiati chlapi našou neoddeliteľnou súčasťou je aj jedna žena MUDr. Marika Pobehová, ktorá nám obohacuje naše vystúpenia o krásne piesne, ale aj konferencierskym textom.

Väčšina sme členmi zboru Karpaty, s ktorým mávame aj mnohé vystúpenia. Piati členovia sú držiteľmi ocenenia laureát súťažnej prehliadky Makovická struna v Bardejove a to: T.Namešpetra, V.Dura, J.Rudy, J.Sitár a MUDr. M.Pobehová.

Naše vystúpenia možno rátať na niekoľko desiatok. Sú to rôzne festivaly, súťažné prehliadky, kultúrne podujatia aj súkromné akcie, napr. festival Kamienka, Miková, Pstryna, Stakčin, Rozhanovce, Chrastné, Svidník a pod., kde sme získali najvyššie ocenenia, ako aj laureáta.

Pravidelným účastníkom sme aj na miestnych súťažiach ako napr. Na košickej turňi v Košiciach-Šaci, kde sme získali taktiež popredné miesta. Okrem toho vystupujeme na podujatiach organizovaných regionálnou radou ZRUSR, ako okresná súťaž Makovická struna, Stretnutie z piesňou, Večer Tarasa Ševčenka a iné.

Zo zahraničných vystúpení spomeniem Lemkivska vatra v Ždyňi Poľsku, Chorvátsku, Maďarsku. Medzi domáce vystupenia patria ako Dni kultúry národnostných menšín, Košické hudobné leto, program pod vianočným stromčekom.

Nakoniec spomeniem aj hudobníkov, ktorí medzi tým robili doprovod skupine na akordeóne a to: Martin Franek, Raimond Kakoni a Igor Kréta.

Našim cieľom je aj naďalej rozdávať radosť spevom, rozširovať repertoár a v neposlednej rade vydať CD, na ktoré budeme potrebovať štedrých sponzorov.

Tešíme sa na Vás, pri našich vystúpeniach a veríme, že burlivý potlesk, ktorý nam venujete bude hnacím motorom do ďalšej, nie ľahkej práce.


Kontaktné údaje

Adresa:Tr.SNP 61/A
Kontaktná osoba:Dirga Jaroslav
E-mail:jadi@centrum.sk
Telefón:+421903041395
Web:www.polana.wbl.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Pomjytaj goraľu

Goralské piesne z Hladovky a Suchej Hory - Spod tego javora voda splyva

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV