3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Spevácke skupiny  >  Mužská spevácka skupina Lidovec
Mužská spevácka skupina Lidovec

Ohodnoť článok hráškami


(9/10 hráškov, hlasovali 2 )

Tento profil pridal(a) ...

Mužská spevácka skupina Lidovec

20. 02. 2012
Solčany

V Solčanoch pôsobí od 12.1.2011 mužská spevácka skupina Lidovec . Práve v tento deň sa zišla prvá skupina šiestich mužov, ktorí urobili základ dnešného mužského speváckeho súboru. Postupne sa k nim pridávali ďalší. V súčasnosti má súbor 12 členov:Jaroslav Hačko ml., Peter Vranka, Karol Bíly, Pavol Hajnovič, Jaroslav Hačko st., Daniel Adamec, Jozef Šiška, Peter Šimko, Peter Minársky, Ján Minársky a Miloš Klačanský. Vedúci súboru je Marián Veverka, ktorý nás aj doprevádza na akordeóne. Spoločne sme sa dohodli na názve súboru – Lidovec. Lidovec je názov miestneho brehu nad Solčanmi, kde sa v minulosti chodil pásť dobytok a v zime slúžil na sánkovanie a iné detské radovánky. Súbor prezentuje piesne a zvyky obce Solčany, ale aj blízkeho či ďalekého okolia.

Naším cieľom je zachovať a predať ďalšej generácii piesne a zvyky našej obce, ktoré sme my zdedili po našich predkoch. Svojimi vystúpeniami chceme prispieť k zviditeľneniu kultúry našej dediny, a budeme veľmi spokojní keď sa nám to aspoň z časti podarí .


Kontaktné údaje

Adresa:1.mája 133 Solčany 956 17
Kontaktná osoba:Marián Veverka
E-mail:marianveverka7148@gmail.com
Telefón:0911811374

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

SS Hnojnane Michalovce

Ej, starala se moja mila

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV