3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Spevácke skupiny  >  Mužská spevácka skupina Lidovec
Mužská spevácka skupina Lidovec

Ohodnoť článok hráškami


(9/10 hráškov, hlasovali 2 )

Tento profil pridal(a) ...

Mužská spevácka skupina Lidovec

20. 02. 2012
Solčany

V Solčanoch pôsobí od 12.1.2011 mužská spevácka skupina Lidovec . Práve v tento deň sa zišla prvá skupina šiestich mužov, ktorí urobili základ dnešného mužského speváckeho súboru. Postupne sa k nim pridávali ďalší. V súčasnosti má súbor 12 členov:Jaroslav Hačko ml., Peter Vranka, Karol Bíly, Pavol Hajnovič, Jaroslav Hačko st., Daniel Adamec, Jozef Šiška, Peter Šimko, Peter Minársky, Ján Minársky a Miloš Klačanský. Vedúci súboru je Marián Veverka, ktorý nás aj doprevádza na akordeóne. Spoločne sme sa dohodli na názve súboru – Lidovec. Lidovec je názov miestneho brehu nad Solčanmi, kde sa v minulosti chodil pásť dobytok a v zime slúžil na sánkovanie a iné detské radovánky. Súbor prezentuje piesne a zvyky obce Solčany, ale aj blízkeho či ďalekého okolia.

Naším cieľom je zachovať a predať ďalšej generácii piesne a zvyky našej obce, ktoré sme my zdedili po našich predkoch. Svojimi vystúpeniami chceme prispieť k zviditeľneniu kultúry našej dediny, a budeme veľmi spokojní keď sa nám to aspoň z časti podarí .


Kontaktné údaje

Adresa:1.mája 133 Solčany 956 17
Kontaktná osoba:Marián Veverka
E-mail:marianveverka7148@gmail.com
Telefón:0911811374

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Karpaty

Karicky z Velkych Zaluzic

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV