3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Spevácke skupiny  >  Spevácka skupina pri klube dôchodcov
Spevácka skupina  pri klube dôchodcov

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Tento profil pridal(a) ...

Ľudmila Hricková (Beťarečka)

Beťarečka Milujem ľudové piesne, tance, kroje, architektúru, nárečia, zvyky, tradície a obyčaje. Kroj považujem za výsostné umelecké dielo a rovnako dôležité sú pre mňa ľudové rozprávky, pranostiky a porekadlá. Chcem sa pričiniť o to, aby...

Spevácka skupina pri klube dôchodcov

22. 04. 2013
Šoporňa

Spevácka skupina  pri klube dôchodcov  založená  v roku 1986 v Šoporni.
Vtedajším zakladateľom bol  pán Spevara. V súčastnosti je vedenie súboru  zastúpené vedúcou  sedemnásť člennej speváckej zložky  Emíliou Lipovskou.

Kolektív sporadicky účinkuje na rôznych podujatiach v obci a spevom spestrujú miestne akcie - posedenie dôchodcov, oslavy výročí v našej obci, ďalej účinkujú pri výročiach, spoločenských udalostiach atď.  Vo svojom repertoári  máme hlavne ľudové piesne z regiónu a Šoporne.

Jedno máme však spoločné,  lásku k ľudovým tradíciám, zvykom, krojom a k ľudovému spevu. Výnimkou nie je ani naša ľudová rozprávačka "Tetka Mara" a harmonikár, ktorý nás hudobne doprevádza.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Zemplin Michalovce

Islo dzivce lesom; Hore kone, hore; A na hure agacina

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV