3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Spevácke skupiny  >  Na tom solčanskom Lidovci
Na tom solčanskom Lidovci

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Na tom solčanskom Lidovci

26. 05. 2014
Solčany

V januári 2011 sa začal písať príbeh mužskej speváckej skupiny Lidovec zo Solčian. To, čo vtedy vyzeralo ako sen, sa v priebehu troch rokov stalo skutočnosťou. Dnes už možno s istotou povedať, že v Solčanoch spieva dvanásť chlapov staré ľudové piesne. To určite potvrdia vari všetci priaznivci ľudovej hudby, ktorí si ich mali možnosť na mnohých vystúpeniach vypočuť a pritom sa pobaviť, pookriať, prípadne zaspomínať si na staré časy. Názov Lidovec je odvodený od miestneho brehu nad Solčanmi. Čisto mužské zoskupenie je jediné svojho druhu v okrese Topoľčany. Vedúcim súboru je pán Marián Veverka.

Náš príbeh pokračuje vydaním profilového CD, ktoré sa dnes dostáva do Vašich rúk. Tu sa naše úsilie zhmotňuje do konkrétnej podoby zvukového nosiča, ktorý si môžete v čase pohody prehrať a započúvať sa do krásnych tónov akordeónu Weltmeister (p. Veverka) či do zvukov jedného z najstarších slovenských nástrojov ozembuchu (p. Klačanský), prípadne ľahučko pohladiť svoju muzikantskú dušu Ľudovou hudbou Ladislava Broďániho z Partizánskeho, pri ktorej prekrásne vyniknú sýte hlasy našich sólistov p. Mariána Veverku, p. Jaroslava Hačku st. a p. Miloša Klačanského, ale súčasne je vytvorený priestor pre spoločný spev ostatných členov skupiny.

Našim srdečným želaním je, aby ste po vypočutí CD nadobudli dojem, že tí solčianski chlapi spievajú s radosťou, od srdca a možno aj pekne. A ak si niektorú z našich nahrávok budete potichu spievať či len pohmkávať v čase pohody, potom náš prvotný cieľ pri tvorbe tejto nahrávky bude vrchovatou mierou naplnený.

Prajeme Vám príjemné počúvanie!

Piesne na CD:

1. V tých Solčanoch krčma nová 2. V tej našej dedinke 3. Horička zelená 4. Na tom solčanskom Lidovci 5.Ja do hory nepôjdem 6. Keď som šiel cez solčansky les 7. Včera týždeň som sa oženil 8. Za našou dedinou 9. V mojej milej dvore 10. Pred pánom richtárom 11. Už je večer 12. Veje vietor veje 13. Ty solčanske hodinky 14. Nebudem sa ženit ešte 15. Čože je to za prekrásne vtáča 16. Bol raz jeden gazda 17. Kreše mlynár 18. Slovák som ja narodený 19. Večer keď slniečko 20. Takú som si frajeročku

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSK Selcan Selec

Lucne

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV