3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Ľudoví výrobcovia  >  Peter Sobota z Modry
Peter Sobota z Modry

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Tento profil pridal(a) ...

Igor Hraško (betar)

betar To, že som folklóristom, som pochopil, keď som nastúpil na vysokú školu a zistil, že bez folklóru to už nemôžem ťahať. Prešiel som cestu tanečníka, pedagóga, speváka i inštrumentalistu. Dnes som posadnutý folklórom …. piesňou,...

Peter Sobota z Modry

19. 11. 2008
Modra

Peter Sobota je výrobcom drumblí z Modry. Ako sám hovorí, ku prvej drumbli sa dostal, keď mal 12 rokov. Svoju prvú vlastnú drumbľu vyrobil v asi 20 rokoch. Jej výrobe sa však naplno začal venovať od roku 2000. Za svoju doterajšiu prax ich urobil, ako sám hovorí cez 15000.

V súčasnosti vyrába drumble rôznych tvarov (hríbik, kvapka), rôznych ladení (C, G, D, A, F a iné) a aj klasické z čierneho kovu aj z nerezového materiálu, či s dreveným rámikom.

Pokiaľ by ste mali záujem o drumble, či už pre seba, alebo pre Váš folklórny kolektív, či muziku, kontaktujte pána Sobotu na nižšie uvedenej adrese.


Kontaktné údaje

Adresa:Kalinčiakova 15
Kontaktná osoba:Peter Sobota
E-mail:informacie@drumble.kvalitne.cz
Telefón:0903 812 691
Web:http://drumble.kvalitne.cz/

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Oravan

Ej zeny, zeny

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV