3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Ľudoví výrobcovia  >  Janka Gavurová z Turčianskych Teplíc
Janka Gavurová z Turčianskych Teplíc

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Janka Gavurová z Turčianskych Teplíc

11. 08. 2009
Turčianske Teplice

Na úvod dovoľte, aby som sa predstavila. Od roku 1996 sa venujem spolu s mojou rodinou originálnemu ručnému zdobeniu medovníkov kornútkovou technikou. Prevažujú motívy čipiek a ľudových ornamentov.

Zdobíme rôzne veľkosti a tvary medovníkov. Väčšie medovníky sú balené v originálnych darčekových krabičkách rozmeru 23 x 23 cm previazané ozdobnou stužkou ako darčekový prezent. Do každého medovníčka, ktoré uvidíte na nasledujúcich stránkach je možné vpísať venovanie na želanie /prípadne logo, erb atď./ Medovníčky pripravujeme na rôzne príležitosti ako sú plesy, svadby, promócie, stužkové, tradičné sviatky /Vianoce, Veľká noc/ , firemné akcie a kongresy vo forme menoviek, prípadne s logom podujatia.

Tieto vďačné a veľmi chutné medovníkové suveníry slúžia ako aj darčekové predmety /suveníry/ ale taktiež ako aj dobrá pochúťka ku čaju. Výnimočné sú plnené ovocným džemom poliate čokoládou /viť. podlhovastý Vianočný medovníkový koláč/, kde záruka na konzumáciu je min. 4 mesiace. Sú v plastikovej , priehľadnej krabičke zabalené v igelitovom patentovom sáčku, ktorý zabraňuje vysychaniu pečiva.

Počas roka nás môžte nájsť na rôznych folklórnych festivaloch, jarmokoch ľudových remesiel, kde predvádzame zdobenie spolu s "detským kútikom", v ktorom majú možnosť si návštevníci sami vyskúšať pod odbornou asistenciou tento druh remesla.

Myslím, že aj našim pričinením prispievame k spestreniu a dobrej atmosfére na akciách, toré reprezentujú Slovensko, čo nakoniec potvrdili aj pozitívne ohlasy na výstavách rôznych európskych štátov.


Kontaktné údaje

Adresa:Horné Rakovce 1985/41
Kontaktná osoba:Janka Gavurová
E-mail:suveniry@centrum.sk
Telefón:0917 699 437
Web:www.suveniry-tr.wbl.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Jan Palovic

Isiou Janik, isiou

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV