3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Záujmové folklórne združenia  >  Kubánkov sen, občianske združenie
Kubánkov sen, občianske združenie

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Jozef Halcin (:) Jožo)

:) Jožo Projekt JankoHrasko.sk pre mňa predstavuje spôsob ako vyjadriť úctu a obdiv tým, ktorí stáročia tvorili a tvoria skutočné hodnoty nášho národa. Práve preto milujem folklór a projekt JankoHrasko.sk. Folklór mi doslova chutí.

Kubánkov sen, občianske združenie

17. 11. 2008
Bratislava

Čas beží ako prúd bystrej vody, roky sa míňajú, no napriek tomu niekoľko bývalých tanečníc a tanečníkov SĽUK-u, ktorých spája láska k ľudovému tancu, k ľudovej piesni, k ich bývalému povolaniu, ako aj priateľské vzťahy, ktoré vznikli v SĽUK-u v období hádam v ich živote najkrajšom, sa vzoprelo proti neúprosnosti času a vytvorilo malú tanečnú skupinu seniorov.

Jej cieľom je uchovávať aspoň malé čriepky z toho, čo v SĽUK-u kedysi v plnej sile a kráse predvádzali, ako aj poukázať mladej generácii na prístup k umeleckej práci, ktorá sa bez hlbokého vzťahu a lásky k nej naozaj vykonávať nedá, preto skupina seniorov príjme do svojich radov aj mladých ľudí, ktorí sa tomuto vzťahu učia.

No a tento vzťah a láska k tancu je to najhlavnejšie, čo vyžaruje z tanečníc a tanečníkov seniorov pri ich vystúpení aj dnes.

Súvisiace odkazy:

 


Kontaktné údaje

Adresa:Komárovská 42
Kontaktná osoba:Alexander Nagy, predseda združenia
E-mail:anagy@autoalex.sk
Telefón:+421 2 45 52 28 28, +421 2 45 52 29 29

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

ĽH Jána Jasenku

Koj som išó ta, ta, ta

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV