3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Záujmové folklórne združenia  >  Kubánkov sen, občianske združenie
Kubánkov sen, občianske združenie

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Jozef Halcin (:) Jožo)

:) Jožo Projekt JankoHrasko.sk pre mňa predstavuje spôsob ako vyjadriť úctu a obdiv tým, ktorí stáročia tvorili a tvoria skutočné hodnoty nášho národa. Práve preto milujem folklór a projekt JankoHrasko.sk. Folklór mi doslova chutí.

Kubánkov sen, občianske združenie

17. 11. 2008
Bratislava

Čas beží ako prúd bystrej vody, roky sa míňajú, no napriek tomu niekoľko bývalých tanečníc a tanečníkov SĽUK-u, ktorých spája láska k ľudovému tancu, k ľudovej piesni, k ich bývalému povolaniu, ako aj priateľské vzťahy, ktoré vznikli v SĽUK-u v období hádam v ich živote najkrajšom, sa vzoprelo proti neúprosnosti času a vytvorilo malú tanečnú skupinu seniorov.

Jej cieľom je uchovávať aspoň malé čriepky z toho, čo v SĽUK-u kedysi v plnej sile a kráse predvádzali, ako aj poukázať mladej generácii na prístup k umeleckej práci, ktorá sa bez hlbokého vzťahu a lásky k nej naozaj vykonávať nedá, preto skupina seniorov príjme do svojich radov aj mladých ľudí, ktorí sa tomuto vzťahu učia.

No a tento vzťah a láska k tancu je to najhlavnejšie, čo vyžaruje z tanečníc a tanečníkov seniorov pri ich vystúpení aj dnes.

Súvisiace odkazy:

 


Kontaktné údaje

Adresa:Komárovská 42
Kontaktná osoba:Alexander Nagy, predseda združenia
E-mail:anagy@autoalex.sk
Telefón:+421 2 45 52 28 28, +421 2 45 52 29 29

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Temperament Cimbal Orchestra

Regrutske

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV