3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Knihy a publikácie  >  Začíname hrať na heligónke
Začíname hrať na heligónke

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Tento profil pridal(a) ...

Začíname hrať na heligónke

03. 05. 2010

Názov: Začíname hrať na heligónke

Autor: Martin Čerňanský

Popis:

Heligónka alebo tiež diatonický akordeón prežil už niekoľko storočí a stále sa teší veľkej popularite nielen u nás, ale takmer na celom svete. Keďže možnosti interpretácie u tohto nástroja sú síce obmedzené, ale zato aj tak dosť široké a jedinečné, podnietilo to autora Martina Čerňanského zo Žiliny, ktorý sa profesionálne venuje výučbe a hre na heligónku, aby napísal túto praktickú a jednoduchú školu, ktorá je zostavená na princípe tzv. hmatníkového prepisu. Každá skladba sa dá v tomto prepise zapísať do upravenej tabuľky, pričom jednotlivé čísla predstavujú čísla klapiek v danom rade, takže nie je potrebné poznať noty.

Učebnicu, ktorá obsahuje 20 známych piesni autor vytvoril na základe praktických skúseností, získaných pri výučbe na tomto nástroji, aby každý, kto podľa nej začne hrať, čoskoro našiel to jedinečné a neopakovateľné čaro heligónky a rozdával ho ďalej ostatným. Súčasťou učebnice je aj výukové CD, na ktorom sú nahrané všetky cvičenia, preto je vhodtná aj pre samoukov.
Každá pieseň pozostáva z obrázku heligónky, na ktorom sú znároznené klapky, na ktorých sa hrá, basy a prstoklad a samostatného zápisu v tabuľke, čo umožňuje jednoduchšiu orientáciu pri samotnej hre. Jednotlivé cvičenia a piesne sú zoradené podľa obtiažnosti od najjednoduchšieho a postupne na seba nadväzujú.

Cena: 15,- eur vrátane CD, poštovného a balného

Objednávky: cernansky111(zavináč)gmail.com alebo 0907/126021

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Kopaničiar

Hore háj, dole háj

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV