3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Knihy a publikácie  >  Ide Janko hore humny
Ide Janko hore humny

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Jana Zákopčanová

Som členkou Ženskej speváckej skupiny Vranky z Nitry a nejakých pár rôčkov som sa snažila zistiť čo najviac o tradičnej kultúre regiónu Ponitria, Požitavia a Tekova... A snáď sa mi to darí zúročovať ;-)

Ide Janko hore humny

13. 02. 2012
Nitra

Milí priatelia folklóru, dovoľujeme si Vám predstaviť zbierku ľudových piesní Mariána Járeka "Ide Janko hore humny", ktorú vydalo Krajské osvetové stredisko v Nitre, v spolupráci s neformálnym združením Prameň a Rotary Klubom Nitra Harmony. Cieľom tejto publikácie je zviditeľnenie hudobného folklóru Ponitria a jeho priblíženie verejnosti, no najmä deťom a mládeži. Zbierka má slúžiť ako pomôcka pri práci s folklórnymi kolektívmi a speváckymi skupinami, ktoré pôsobia na Vašej škole, obci, či meste, ale aj ako doplnok regionálnej výchovy, či ako doplnkový hudobný materiál pre učiteľov hudobnej výchovy. Veríme, že touto formou sa spolu snažíme o pestovanie pozitívneho vzťahu k tradíciám a hodnotám našich predkov. Dúfame, že zbierka bude pre Vás podnetná a pomôže Vám pri Vašej hodnotnej práci s deťmi, mládežou i dospelými. Alebo jednoducho iba poteší.

Autor: Jana Zákopčanová, Krajské osvetové stredisko v Nitre


Kontaktné údaje

Adresa:Krajské osvetové stredisko v Nitre, Fatranská 3, 949 01 Nitra
Kontaktná osoba:Jana Zákopčanová
E-mail:jana.zakopcanova@kosnr.sk
Telefón:037/563 25 44, 0911/540 022
Web:www.kosnr.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Mária Brdárska a jej hostia

Hrušky, hrušky, cukrovjanky

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV