3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Katalóg slovenského folklóru  >  Knihy a publikácie  >  „... a pekný život tie kvety žili...“
„... a pekný život tie kvety žili...“

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tento profil pridal(a) ...

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

„... a pekný život tie kvety žili...“

28. 06. 2015

Kniha s názvom „... a pekný život tie kvety žili...“ Život a dielo Veroniky Golianovej, ktorú napísala jej pravnučka Soňa Smileková, vychádza pri príležitosti nedožitého 100.výročia tejto známej detvianskej umelkyne.

Monografia prostredníctvom života Veroniky Golianovej približuje verejnosti originálne výšivkárstvo, ktoré patrí medzi najrozšírenejšie prejavy ľudovej umeleckej tvorby na Podpoľaní. Kniha je doplnená o množstvo fotografií z rodinného archívu, ktoré prezentujú nie len samotnú tvorbu Veroniky Golianovej, ale taktiež dokumentujú originalitu detvianskej výšivky a ľudového odevu. Kniha má 160 strán, obsahuje aj resumé v anglickom jazyku. S finančnou podporou Ministerstva kultúry SR knihu vydala Iveta Smileková – Detvianske ľudové umenie.

Knihu je možné zakúpiť v cene  19,50 eur  v predajni  Detvianske ľudové umenie, alebo objednať na: smilekova@dlu.sk, tel.č.: 0903 969 967

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV