3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia

O nás

Priatelia a milovníci folklóru vitajte na stránkach JankoHraško.sk, studnica slovenského folklóru, ktorý zastrešuje občianske združenie Folklór bez hraníc a ktorý je realizovaný prostredníctvom internetového portálu, internetového rádia a internetovej televízie.

Našim cieľom je pomôcť propagácii a prezentácii všetkého, čo súvisí s folklórom, t.j. tancom, spevom, hudbou, nástrojmi, krojmi, osobnosťami, zvykmi a obyčajami, tradičnou architektúrou i tradičným chovom, pestovaním či výrobkami.

Vypočujte si rozprávania folkloristov, piesne, hudbu, pozrite si ich kroje, nástroje, fotky, prečítajte si ich názory, postoje či vyznania. Ponúkame Vám prístup k tomu najcennejšiemu, čo doma máme a čo (myslíme, že právom) obdivuje celý svet.

Spoznajte ešte nespoznané, naše tradície v podaní aj tých menej známych folklórnych kolektívov, ľudových hudieb, sólistov spevákov či inštrumentalistov. No na druhej strane spoznajte aj folklór tých za našimi hranicami, či už sú to Slováci žijúci v zahraničí, alebo iné národy, národnosti, ktorých folklór môže byť pre nás tiež inšpiratívny a zaujímavý.

Pridajte sa k nám a dajte tak vedieť okolitému svetu, že slovenský folklór je stále tu a ešte aj veľmi dlho bude, pretože ešte stále sú tu nadšenci, ktorí naň nedajú dopustiť a pritiahnu aj ďalšie generácie bližšie k našej dedovizni.

S úctou

kolektív JankoHrasko.sk

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Helpan

Breznianska kasaren - Ešte len z tej Heľpy - Jedno ráno na svitaní

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV