3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia

O nás

Priatelia a milovníci folklóru vitajte na stránkach JankoHraško.sk, studnica slovenského folklóru, ktorý zastrešuje občianske združenie Folklór bez hraníc a ktorý je realizovaný prostredníctvom internetového portálu, internetového rádia a internetovej televízie.

Našim cieľom je pomôcť propagácii a prezentácii všetkého, čo súvisí s folklórom, t.j. tancom, spevom, hudbou, nástrojmi, krojmi, osobnosťami, zvykmi a obyčajami, tradičnou architektúrou i tradičným chovom, pestovaním či výrobkami.

Vypočujte si rozprávania folkloristov, piesne, hudbu, pozrite si ich kroje, nástroje, fotky, prečítajte si ich názory, postoje či vyznania. Ponúkame Vám prístup k tomu najcennejšiemu, čo doma máme a čo (myslíme, že právom) obdivuje celý svet.

Spoznajte ešte nespoznané, naše tradície v podaní aj tých menej známych folklórnych kolektívov, ľudových hudieb, sólistov spevákov či inštrumentalistov. No na druhej strane spoznajte aj folklór tých za našimi hranicami, či už sú to Slováci žijúci v zahraničí, alebo iné národy, národnosti, ktorých folklór môže byť pre nás tiež inšpiratívny a zaujímavý.

Pridajte sa k nám a dajte tak vedieť okolitému svetu, že slovenský folklór je stále tu a ešte aj veľmi dlho bude, pretože ešte stále sú tu nadšenci, ktorí naň nedajú dopustiť a pritiahnu aj ďalšie generácie bližšie k našej dedovizni.

S úctou

kolektív JankoHrasko.sk

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Hermanovcan Hermanovce

Ket som išol okolo

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV