3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Z kuchyne starej matere

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 4 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Z kuchyne starej matere

Blatnica

Nežijeme preto, aby sme jedli, ale jeme preto, aby sme žili. No keď jeme, chceme jesť všetkými zmyslami. Chceme cítiť vôňu jedla, chceme sa kochať jeho krásou, chceme sa ho dotýkať a samozrejme cítiť jeho chuť. A ako sa hovorí: koľko ľudí, toľko chutí ... Že ich je na Slovensku požehnane, Vám chceme ukázať aj v našej  relácií „Z kuchyne starej matere".

Ako sa v minulosti stravovali naši predkovia, čo nesmelo chýbať na stole a čo všetko ukrývali ich komory, aj to sa dozviete v našej Kuchyni. A keďže u žiadnej babičky alebo starej mamy nikdy nechýbali liečivé a iné zdraviu prospešné bylinky, neobídeme ani tie.

Určite aj vo vašej rodine sa tradujú a varia jedlá špeciálne a vlastné práve tomu vášmu kraju a oblasti v ktorej žijete. Budeme preto veľmi radi, ak sa  s nami podelíte o dobroty, ktoré rozvoniavajú u vás doma a pošlete nám svoje recepty prostredníctvom nášho webového formulára.

Všetky recepty budú po odvysielaní v Kuchyni starej matere uverejnené aj na našom webe.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Radosník Záhorce

Zaspau Janík za humny

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV