3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Z kuchyne dolnozemských Slovákov

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 2 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Z kuchyne dolnozemských Slovákov

Martin

Viete, kde sú vaše korene? Tí, o ktorých je naša nová relácia, to vedia na 100%. Ešte za Rakúska - Uhorska odišli ich predkovia zo svojej domoviny do neznáma, až kdesi na Dolnú zem. A tu žili, vychovávali svoje deti a vo svojom srdci si až do dnešných čias uchovali lásku a úctu ku Slovensku, aj keď niektorí z nich už nikdy viac na slovenskú pôdu nevkročili a dokonca ich osud zavial aj do iných kútov sveta. 

 

Vypočujte si teda raz do mesiaca niečo o tom, čo ich trápi, z čoho majú radosť a aké dobroty vyvoniavajú u nich v kuchyni. Ale nebudeme len vyvárať tradičné či menej tradičné recepty. Porozprávam vám aj príbehy našich krajanov žijúcich v zahraničí a predstavím miesta, na ktorých teraz  žijú.

 

Poďte so mnou nakuknúť do kuchyne nielen dolnozemských Slovákov, teším sa na vás.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Rozmarija

Ocka mojo carne

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV