3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Meteník (Liptovský Biely Potok)
Meteník (Liptovský Biely Potok)

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Meteník (Liptovský Biely Potok)

04. 03. 2008
Meteník je slaný, pikantný koláč, ktorý je veľmi chutný ako hlavé jedlo ale aj ako "slaný zákusok". Je to v podstate posúch, niečo podobné ako zemiaková baba alebo chlieb. Hodí sa aj ako príloha k hlavným jedlám, napr. k pečenému mäsu. Veľmi dobre chutí s mliekom, zakysankou alebo žinčicou.

Prísady

4 hrste kyslej kapusty (z časti vyžmýkať), 750 g polohrubej múky, 1/2 l mlieka, 1+1/2 sáčku prášku do pečiva, soľ, korenie, čili (podľa chuti), olej, bravčová masť na vymastenie plechu, cesnak

Čas prípravy

1 hod

Príprava

Kapustu, múku, mlieko, prášok do pečiva, soľ a korenie (podľa chuti) zmiešame a vytvoríme cesto. Kapustu však príliš nežmýkame aby nebolo cesto husté.

Takto vypracované cesto vylejeme na bravčovou masťou vymastený plech, dobre polejeme olejom, popicháme vidličkou a dáme piecť do predhriatej rúry cca na 45 minút. Nakoniec potrieme cesnakom, môžeme potrieť aj roztopeným maslom alebo bravčovou masťou.

Dobrú chuť.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Javorina Torysky

Ej, ked sme na kerstinoch

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV