3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Liptovská kyslá polievka
Liptovská kyslá polievka

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Liptovská kyslá polievka

06. 03. 2008
Údenú a surovú bravčovú krkovičku varte v kyslej a obyčajnej vode spolu s hríbmi 1 hod. Potom vyberte údenú krkovičku a pridajte ošúpané celé zemiaky, klobásku a paradajkový pretlak. Varte ďalších 30 min. ...

Prísady

? kg údenej krkovičky, ? kg bravčovej krkovičky, 2 l kyslej vody z kapusty, 3 l vody, ? kg kyslej kapusty, 1 hrsť sušených húb, 1 pár domácej údenej klobásy, 5 zemiakov, 1 paradajkový pretlak, soľ. Zemiakové rezance: 1 veľký zemiak, hrubá múka, soľ Slepá kura: 5 rožkov, 1 cibuľa, slanina, posekaná petržlenová vňať, 1 ČL cesnakovej pasty, hrubá múka, mleté čierne korenie, soľ.

Čas prípravy

1 hod

Príprava

Údenú a surovú bravčovú krkovičku varte v kyslej a obyčajnej vode spolu s hríbmi 1 hod. Potom vyberte údenú krkovičku a pridajte ošúpané celé zemiaky, klobásku a paradajkový pretlak. Varte ďalších 30 min. Potom do nej hoďte slepú kuru a varte ešte 30 min. Mäso vyberte, pokrájajte na kocky a vráťte do polievky.

Rezance uvarené v osolenej vode dajte do taniera, pridajte na kocky nakrájané mäso a klobásku a zalejte polievkou.

Zemiakové rezance: Zemiak očistite, postrúhajte na jemno a pridajte soľ a toľko múky, aby vzniklo stredne tuhé cesto. Rozvaľkajte ho na tenko, pokrájajte na 5 cm pásy, ktoré potom krájajte na širšie rezance.

Zavárajte do vriacej vody. Po uvarení prepláchnite asi v 2 studených vodách.

Slepá kura: Rožky pokrájajte na kocky. Slaninku opražte s trochou oleja a pridajte pokrájanú cibuľku, opražte. Pridajte k rožkom, pridajte ostatné prísady a vypracujte také cesto, aby ste mohli z neho formovať šúľky, ktoré zavarte do polievky.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV