3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Orechový likér
Orechový likér

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Orechový likér

26. 06. 2008
veľmi dobrý likér z domácich surovín.

Prísady

35 vlašských orechov - zelených, 1 l čistého liehu + 4 dcl. liehu, 5 klinčekov, kúsok škorice, 5 kúskov pomarančovej kôry, 1/2 kg cukru, 3/4 l vody

Čas prípravy

1 rok

Príprava

Orechy nakrájame a namočíme do vody a necháme stáť do druhého dňa. Potom sa voda zleje, orechy sa dajú do fľaše a naleje sa na ne čistý lieh. Dobre zaviažeme a postavíme na slnečné miesto. Necháme stáť 30 dní. Potom lieh zlejeme a odložíme.

Na orechy opäť nalejeme čistý lieh, pridáme celý hrebíček, kúsok škorice, pomarančovú kôru, v cukre naloženú a vo vode na nitku uvarený vychladnutý cukor. Cukor varíme vo vode 15 minút. Fľašu s orechmi opäť postavíme na slnečné miesto na 14 dní. Napokon z orechov zlejeme šťavu, rozmiešame s odloženým liehom, precedíme cez čisté plátno, nalejeme do fliaš, dobre ich zazátkujeme a zapečatíme voskom.

Odporúčame nechať stáť minimálne 1 rok, ale ak to nevydržíte, tak na zdravie.

Oriešky sa dajú po zliatí samozrejme skonzumovať...

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

JAN BERKY MRENICA

Laznicke

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV