3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Dolky
Dolky

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Dolky

02. 07. 2008
Z Turčianskej kuchyne od pani Zory Mintalovej - Zubercovej

Prísady

200 g hrubej múky, 200 g hladkej múky, 20 g droždia, lyžica práškového cukru, lyžica oleja alebo roztopeného masla, 0,5 lyžičky soli, 2 žĺtky, 0,5 l mlieka, sneh z 2 bielkov, 150 g masti na vyprážanie

Čas prípravy

1 hod

Príprava

Trochu teplého mlieka, rozdrobené droždie, trochu cukru a múky dáme do misky a necháme na teplom mieste vykysnúť. Potom pridáme olej alebo roztopené maslo, žĺtky, zvyšnú múku, cukor, mlieko a soľ.

Vymiešame cesto, do ktorého pridáme sneh z 2 bielkov tak, aby hotové cesto bolo tekuté. Ak je husté, rozriedime ho podľa potreby trochou mlieka alebo vody. Prikryjeme ho obrúskom a necháme na teplom mieste vykysnúť. Cesto potom naberáme malou naberačkou a lejeme do jednotlivých, dobre vymastených foriem v dolkári.

Po upečení jednej strany dolku obrátime a upečieme v dolkári aj z druhej strany. Podávame s lekvárom.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

VFS Janosik Zvolen

Trebisov to

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV