3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Dolky
Dolky

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Dolky

02. 07. 2008
Z Turčianskej kuchyne od pani Zory Mintalovej - Zubercovej

Prísady

200 g hrubej múky, 200 g hladkej múky, 20 g droždia, lyžica práškového cukru, lyžica oleja alebo roztopeného masla, 0,5 lyžičky soli, 2 žĺtky, 0,5 l mlieka, sneh z 2 bielkov, 150 g masti na vyprážanie

Čas prípravy

1 hod

Príprava

Trochu teplého mlieka, rozdrobené droždie, trochu cukru a múky dáme do misky a necháme na teplom mieste vykysnúť. Potom pridáme olej alebo roztopené maslo, žĺtky, zvyšnú múku, cukor, mlieko a soľ.

Vymiešame cesto, do ktorého pridáme sneh z 2 bielkov tak, aby hotové cesto bolo tekuté. Ak je husté, rozriedime ho podľa potreby trochou mlieka alebo vody. Prikryjeme ho obrúskom a necháme na teplom mieste vykysnúť. Cesto potom naberáme malou naberačkou a lejeme do jednotlivých, dobre vymastených foriem v dolkári.

Po upečení jednej strany dolku obrátime a upečieme v dolkári aj z druhej strany. Podávame s lekvárom.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

JAN BERKY MRENICA

Ked sa Janik

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV