3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Haruľa
Haruľa

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Haruľa

17. 01. 2009
Skvelé zemiakové placky, výborné ako samostatné jedlo s kyslým alebo sladkým mliekom, ale aj ako príloha k mäsám na šťave, najmä rôzne druhy perkeltov, alebo kuracie pečienky na cibuľke.

Prísady

Zemiaky 1 kg, polohrubá múka, soľ, cibuľa, cesnak, majoránka, čierne mleté korenie, drvená rasca, 2 vajcia, masť na vyprážanie.

Čas prípravy

45 min

Príprava

Očistené zemiaky nastrúhame, zmiešame s polohrubou múkou v pomere 3:1. Pridáme vajcia, 1PL majoránky, pol PL korenia, pol PL rasce, na jemno pokrájanú cibuľu, tú možme aj postrúhať, ale potom bude mať sladšiu chuť. Ďalej pridáme roztlačený cesnak, 2 strúčiky, a soĺ podľa chuti.

Pečieme na vymastenom plechu, alebo vyprážame na masti. Cesto je riedke, takže ak chcete vyprážať, cesto dáme na rozohriatu vymastenú panvicu polieckovou lyžičkou a rozotrieme na tenku placku. Ak je panvica dostatočne rozohriata, pôjde to jedna radosť. pečieme dozlata.

DOBRÚ CHUŤ!

Zdroj: Veronika

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

VFS Torysa Presov

Pri mline

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV