3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Haruľa
Haruľa

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Haruľa

17. 01. 2009
Skvelé zemiakové placky, výborné ako samostatné jedlo s kyslým alebo sladkým mliekom, ale aj ako príloha k mäsám na šťave, najmä rôzne druhy perkeltov, alebo kuracie pečienky na cibuľke.

Prísady

Zemiaky 1 kg, polohrubá múka, soľ, cibuľa, cesnak, majoránka, čierne mleté korenie, drvená rasca, 2 vajcia, masť na vyprážanie.

Čas prípravy

45 min

Príprava

Očistené zemiaky nastrúhame, zmiešame s polohrubou múkou v pomere 3:1. Pridáme vajcia, 1PL majoránky, pol PL korenia, pol PL rasce, na jemno pokrájanú cibuľu, tú možme aj postrúhať, ale potom bude mať sladšiu chuť. Ďalej pridáme roztlačený cesnak, 2 strúčiky, a soĺ podľa chuti.

Pečieme na vymastenom plechu, alebo vyprážame na masti. Cesto je riedke, takže ak chcete vyprážať, cesto dáme na rozohriatu vymastenú panvicu polieckovou lyžičkou a rozotrieme na tenku placku. Ak je panvica dostatočne rozohriata, pôjde to jedna radosť. pečieme dozlata.

DOBRÚ CHUŤ!

Zdroj: Veronika

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

KATKA HOLOSKOVA

Po doline tichy vjetrik poviva

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV