3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Goja (balane) - Goja (bravčové)
Goja (balane) - Goja (bravčové)

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Goja (balane) - Goja (bravčové)

19. 02. 2009
Typický, quassi bezmäsitý pokrm z kuchyne slovenských Rómov. Je neodmysliteľnou súčasťou menu každej ozajstnej rómskej kuchárky... ;-)

Prísady

1 zväzok bravčových čriev, 20 dkg hladkej múky (jara), 1/2 kg kyslej kapusty (jarmin), 1/2 kg zemiakov (phuvale), 1 lyžička soli 1 lyžička čierneho korenia(londo, kalo pepro)

Čas prípravy

1 hod

Príprava

Črevá poriadne niekoľkokrát vymyjeme. Zemiaky nastrúhame a zmiešame s múkou a soľou a čiernym korením. Túto zmes naplníme do čriev. Konce čriev uviažeme nitkou, alebo špilkou aby nám náplň nevytiekla.

Dáme uvariť do vriacej osolenej vody asi 30 minút. Potom ich môžeme dať zapiecť do vyhriatej trúby na 20 minút. Podávame teplé, ako prílohu odporúčam surovú kyslú kapustu s chlebom.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Bratia Jendrichovski Nova Lubovna

Pret farara mostek

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV