3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Siroví osúch ze smetanú
Siroví osúch ze smetanú

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Siroví osúch ze smetanú

23. 02. 2009
Je to typický vajnorský osúch podľa tety Lojzky Hrabákovej a najlepší je len tak k vínu alebo ako príloha k fazulovici...

Prísady

Cesto: 400g polohr. múky, kvások - 20 g droždia, trochu mlieka, cukru a múky, 1 vajce, soľ, mlieko podľa potreby, 20 - 30 g. brav. masti. Plnka: 3 dcl kyslej smotany, 500 g tvarohu, soľ alebo cukor - naslano či nasladko osúch.

Čas prípravy

cca 1 hod.

Príprava

 

Z kváska , múky, vajcia, soli a bravčovej masti pomocou mlieka vymiesime cesto. Dobre vypracované ho rozťapkáme rukami na plech a pridáme naň plnku. Ešte teplý osúch pokrájame na časti. Výbornou alternatívou je osúch suaňinoví - miesto smotany a tvarohu pokladieme nakrájanou slaninou ....  a vám šeckým želám dobrú chuť a na zdravie!!!

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Ludova hudba PAPRCKOVCI ml.

Islo dievca travu hrabat

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV