3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Siroví osúch ze smetanú
Siroví osúch ze smetanú

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Siroví osúch ze smetanú

23. 02. 2009
Je to typický vajnorský osúch podľa tety Lojzky Hrabákovej a najlepší je len tak k vínu alebo ako príloha k fazulovici...

Prísady

Cesto: 400g polohr. múky, kvások - 20 g droždia, trochu mlieka, cukru a múky, 1 vajce, soľ, mlieko podľa potreby, 20 - 30 g. brav. masti. Plnka: 3 dcl kyslej smotany, 500 g tvarohu, soľ alebo cukor - naslano či nasladko osúch.

Čas prípravy

cca 1 hod.

Príprava

 

Z kváska , múky, vajcia, soli a bravčovej masti pomocou mlieka vymiesime cesto. Dobre vypracované ho rozťapkáme rukami na plech a pridáme naň plnku. Ešte teplý osúch pokrájame na časti. Výbornou alternatívou je osúch suaňinoví - miesto smotany a tvarohu pokladieme nakrájanou slaninou ....  a vám šeckým želám dobrú chuť a na zdravie!!!

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Skaličan

Nehnevaj sa moja mati

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV