3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Sekánka
Sekánka

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Sekánka

04. 04. 2009
Tradičná veľkonočná sekánka se zemákovím sauátem. Ingrediencie na prípravu sekanky večer dobre zmiešame a necháme odstáť do rána ...

Prísady

Na fašírku: 1kg nasekaného (zomletého) prerasteného bravč.pliecka, na kocky nakrájané 3 rožky, 6 celých rozšľahaných vajíčok, ml. čierne korenie, soľ, 100g údenej slaninky pokrájanej na kocky, 3-4 pretlačené strúčiky cesnaku.
Na šalát: 500g zemiakov, cibuľa, sladkokyslý nálev

Čas prípravy

.....

Príprava

Ingrediencie na prípravu sekanky večer dobre zmiešame a necháme odstáť do rána. Potom ju upečieme na bravčovej masti v pekáči alebo v guľatom kastróli.

Zemákoví sauát pripravíme nasledovne: celé neošúpané zemáki uvaríme v osolenje vode, olúpeme a nakrájame na golečka. Pokrájanú cibuľu zalejeme ešte teplým nálevom - uvaríme vodu, soľ, cukor, ocot - necháme trochu postáť a nakoniec pridáme k zemiakom a šalát dochutíme mletým čiernym korením.

Dobrú chuť!!

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Hrončekovci

Takého som muža mala-Jedna cesta-Čo sa stalo-Nikde ma nebolí

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV