3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Vlkolínsky meteník
Vlkolínsky meteník

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Vlkolínsky meteník

26. 11. 2009
Slaný kapustový posúch, koláč s cesnakom.

Prísady

2 hrste kyslej kvasenej kapusty,najlepšie domácej( keď dáme viac, nič sa nestane) 1 kg polohrubej múky, prášok do pečiva, 0,5 - 0,8 l. mlieka, soľ, cesnak

Čas prípravy

45 minút

Príprava

Kapustu, mlieko, prášok do pečiva, múku zmiesime dokopy, pridáme soľ (množstvo soli  záleží podĺa toho, akú máme slanú kapustu). Na plech položíme pečiaci papier, potrieme ho olejom a naň, rovnomerne rozotrieme cesto, navrch môžeme ešte máličko potrieť olejom. Cesto by malo mať hrúbku asi 1 cm. Pečieme v elektrickej vyhriatej rúre pri teplote 250 st. celzia do ružova. 

 Po upečení potrieme cesnakom a nakrájame podľa ľubovôle. Do takéhoto cesta môžeme kľudne pridať škvarky, alebo, - dobre chutí po upečení- keď ho ešte zapečieme v mikrovlnke s oštiepkom, alebo proste s údeným syrom. Meteník je rozšíreným jedlom najmä na Liptove ,  jedáva sa ako príloha - miesto chleba- hodí sa takmer ku všetkému ,v každej liptovskej dedine sa pečie ináč, ale podstata - kapusta, múka, cesnak zostáva.

Dobrú chuť.

Pridal: Peter Pribilovič

 

 

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Milan Katreniak (1953)

Tisovec

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV