3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Fizulová poléfka z rezancama
Fizulová poléfka z rezancama

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Fizulová poléfka z rezancama

07. 03. 2010
Jednoduchý recept na tradičnú bielu fizulovú poléfku

Prísady

250 g suchej bielej fazule, 1-2 strúčiky cesnaku, bobkový list, soľ. Na zápražku: bravčová masť, mletá červená paprika, hrubá múka. Na zátrepku: mlieko, kyslá smotana. Na okyslenie trocha octu. Na rezance: 250 g hrubej múky, 1 vajce, soľ, voda

Čas prípravy

cca 2 hod.

Príprava

Vopred namočenú fazuľu uvaríme v osolenej vode domäkka spolu s bobkovým listom a cesnakom. Potom pridáme zápražku a zatrepeme mlieko s kyslou smotanou, podľa chuti prikyslíme octom (opatrne! koštujte, aby vám úsmev neskrivilo). Vo Vajnoroch sa táto polievka podáva so širokými rezancami. Tie pripravíme z 250g hrubej múky, vajca, soli a vody. Cesto dobre nahusto vypracujeme, rozdelíme na 1-2 cestíčka. Vyvaľkáme ich na doske a pokrájame na hrubšie rezance (0,5 cm). Tie potom ovaríme v slanej vode a pridáme do fizulovej poléfky.
Kto nemá rád cestovinu v polievke, môže si rezance omastiť maslom a posypať makom, strúhankou alebo orechmi, dobre pocukrovať a zjesť ich ako druhé jedlo po polievke (slaný variant : omastiť bravčovou masťou s oškvarkami, postrúhať tvarohom a posoliť).

Dobrú chuť!

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Zemplin Michalovce

Okolo Laborca (muzsky spev z Nizneho Hrabovca)

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV