3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Marhuľové gule
Marhuľové gule

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Marhuľové gule

21. 10. 2010
Ovocné gule alebo knedle - ako chcete ...

Prísady

750 g mäkkého tvarohu, 1 vajce, 250 g detskej krupice, 20 - 24 marhúl alebo iného ovocia, 100 g tvrdého tvarohu, práškový cukor, maslo.

Čas prípravy

.............

Príprava

Mäkký tvaroh rozmiešame s vajcom, postupne pridáme krupičku a vypracujeme cesto, ktoré sa nelepí. Utvoríme valček a rozdelíme na toľko kúskov, koľko kúskov ovocia máme. Marhule umyjeme, rozpolíme, vypeckujeme. Z kúskov cesta urobíme placky, do ktorých zabalíme rozpolené marhule a vytvarujeme guľky. Tie vkaldáme do vriacej vody v širokom hrnci a varíme, dokiaľ gule nevyplávajú hore. Potom ich opatrne vyberieme na tanier, posypeme strúhaným tvarohom alebo opraženou strúhankou, nezabudneme pocukrovať a poliať rozohriatym maslom. A teraz si už len šmakujeme a pratáme si bruchá. Dobrú chuť!

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Ocovan Ocova

Moj zeleny veniec...

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV