3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Opekance
Opekance

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Opekance

18. 12. 2010
Pupáčiky, lokše, bobáľe, bobaľki, súkance...ako len chcete!

Prísady

400 g hladkej múky, soľ, 15 g práškového cukru, mlieko. Kvások : 2 dcl mlieka, 20 g droždia, 10 g cukru. Posýpka : 100 g masla, 150 g maku, 80 g práškového cukru.

Čas prípravy

..........

Príprava

Z vlažného mlieka, droždia a cukru urobíme kvások, ktorý necháme v teple vykysnúť.. Z preosiatej múky , ktorú sme predtým dali do tepla, soli, cukru, vykysnutého kvásku a potrebného množstva vlažného  mlieka vypracujeme cesto. Drevený lopárik poprášime múkou a z cesta urobíme dlhé valčeky, hrubé asi ako prst, ktoré preložíme na vymastený plech. Každý valček ponarezávame vo vzdialenosti 2 cm nožom a necháme ešte podkysnúť. Potom upečieme vo vyhriatej rúre a necháme do druhého dňa postáť. Potom ich polámeme na tom mieste, kde sme ich narezali. Opekance hodíme do vriacej vody a keď vyplávajú na povrch, rýchlo ich vyberieme, aby nenasiakli vodou. Nakoniec ich pomastíme rozpusteným maslom, posypeme zomletým makom, cukrom a polejeme rozpusteným medom.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV