3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Pečená baranina z Horehronia
Pečená baranina z Horehronia

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Pečená baranina z Horehronia

01. 01. 2011
Baranina sa jedla nielen na Horehroní ako novoročné jedlo...

Prísady

Na moridlo : 2 dcl mlieka, 3 dcl vody, soľ, aníz. Na pečenie : baranie mäso, aníz, slaninka, cesnak, suché vetvičky materinej dúšky, tri jablká, horčica, korenie, cibuľa.

Čas prípravy

......

Príprava

Deň vopred si pripravíme moridlo a baranie mäso v ňom necháme stáť asi 8 hodín, občas obrátime. Pred pečením mäso posypeme anízom, prešpikujeme slaninou, potrieme prelisovaným cesnakom, celé mäso obložíme pásikmi údenej slaninky, hrubými 0,5 cm. Na dno vymasteného pekáča položíme suché vetvičky materinej dúšky, na kolieska nakrájané tri jablká, na ne dáme mäso, potrieme horčicou, okoreníme, posypeme rozdrvenými borievkami, paprikou, rascou, majoránom, podlejeme vodou, obložíme plátkami cibule, zakryjeme druhým pekáčom a v horúcej rúre pečieme asi hodinu. Potom mäso odkryjeme, polejeme svetlým pivom a za občasného podlievania horúcou vodou a polievania mäsa šťavou zapekáme ešte asi pol hodiny. Pred dopečením znova polejeme pivom, aby mäso chytilo ružovú kôrku. Na upečené mäso položíme trochu masla a zakryjeme. Podávame s knedľou a červenou kapustou. Voľakedy sa baranina jedla len s chlebom alebo zemiakmi, ktoré sa do pekáča vložili pred dopečením mäsa.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Brezinky Mestisko

Kedz idzes muzicku

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV