3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Bábovka mramorovaná
Bábovka mramorovaná

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Bábovka mramorovaná

21. 03. 2011
Klasika ako od babičky....

Prísady

200g práškového cukru, 1 vanilínový cukor, 4 žĺtky, šťava z polovice citróna alebo nastrúhaná kôra, 140 g masla, 340g polohrubej múky, 1 prdopeč, 4 bielka, 2 dcl mlieka, 1 PL kakaa, hrozienka namočené v rume, masť a múka na vymastenie a vysypanie formy.

Čas prípravy

cca 1,5 hod.

Príprava

Cukor zmiešame s vanilínovým cukrom, pridáme žĺtky a citrónovú šťavu alebo kôru, pridáme rozpustené maslo a vyšľaháme. Nakoniec pomaly pridávame múku, ktorú sme predtým nechali zohriať na izbovú teplotu a zmiešali sme ju s prdopečom a zároveň s múkou pomaly prilievame mlieko. Zo 4 bielkov zľahka vyšľaháme tuhý sneh a opatrne ho primiešame do cesta. Oddelíme si polovicu hmoty a pridáme do nej kakao a hrozienka, ktoré sme vopred namočili v rume (hrozienka môžete mať v takejto "pohotovosti" stále - v dobre uzavretej fľaštičke uložené v špajze mimo dosah nenechavcov). V prípade potreby pridáme do kakaovej hmoty trocha mlieka. Do vymastenej a vysypanej bábovkovej formy nalejeme najprv svetlé cesto a naň kakaové. Pečieme 25-30 minút na 190 stupňov.

Hmmm, sladučká dobrota!

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

JAN BERKY MRENICA

Laznicke

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV