3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Paradajková kapusta
Paradajková kapusta

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Paradajková kapusta

28. 06. 2011
Tento recept vraj pochádza z Balkánu ...

Prísady

Bravčový bôčik a kus bravčového stehna (množstvo mäsa závisí od množstva kapusty), hlávková kapusta biela, 1 veľká cibuľa, soľ, korenie, bobkový list, paradajkový pretlak alebo šťava (500-700ml), olej alebo masť.

Čas prípravy

cca 2 hod.

Príprava

Cibuľu nakrájame a na oleji zosklovatíme. Pridáme na kocky nakrájané mäso, opražíme, aby sa svalovina zatiahla, osolíme, okoreníme, môžeme pridať aj rascu a trocha gulášového korenia napríklad. Až bôčik pustí šťavu, pridáme do hrnca nakrájanú kapustu, podlejeme vodou a dusíme. Až si kapusta trocha "sadne", pridáme pretlak, bobkový list, celé čierne korenie a dusíme dovtedy, kým mäso nie je úplne mäkké. Podávame s chlebom, najlepšie až na druhý deň. Dobrú chuť!

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

ZLATE HUSLE

Zabudou slávičok zaspievať

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV