3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Kura na zelenine
Kura na zelenine

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Kura na zelenine

29. 06. 2011
Kura môžete upiecť na 1000 spôsobov ... toto je ten náš obľúbený

Prísady

Porciované kura, zemiaky, cibuľa, mrkva, zeler, korenie podľa chuti (soľ, mletá paprika, kari, rasca), čerstvá zelená vňať (petržlen alebo zeler), trocha oleja.

Čas prípravy

cca 2,5 hod.

Príprava

Na dno pekáča dáme trocha oleja, nakrájanú cibuľu, očistené a pokrájané zemiaky, mrkvu a zeler. Všetko spolu premiešame, osolíme a okoreníme. Na túto zeleninovú zmes poukladáme kuriatko, ktoré sme očistili, osolili a okorenili podľa vlastnej chuti a fantázie. Nakoniec všetko zasypeme čerstvou zelenou vňaťou petržlenu alebo zeleru, prikryjeme alobalom a cca hodinu pečieme na 200 stupňov. Potom alobal odstránime a dopečieme pri nižšej teplote. Podľa potreby podlejeme a necháme urobiť kôročku. O zemiaky sa môže strhnúť bitka a z kuriatka ostanú len oblízané kostičky. Dobrú chuť!

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV