3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Repné pagáče
Repné pagáče

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 4 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Repné pagáče

29. 03. 2012
Nesmierne zdravé pagáče podľa chýrneho prešporského lekára

Prísady

2 cukrové repy, mlieko, cukor, droždie, 1/2 kg hrubej múky, 1/2 hladkej múky, vajce, 2PL oleja, soľ, šálka nepomletého maku.

Čas prípravy

...........

Príprava

Dve cukrové repy vyumývame a uvaríme domäkka. Z mlieka, cukru a droždia si zarobíme kvások. Medzitým zmiešame obe múky a vedľa rozhabarkujeme vajce, 2PL oleja, kvások a soľ. Vymiešame s múkou, pridáme prelisovanú repu a nakoniec pridáme šálku nepomletého maku. Poriadne premiešame a necháme kysnúť aspoň pol hodinu. Cesto vyvaľkáme na centimetrovú hrúbku a pohárikom vykrajujeme pagáče. Poukladáme na vymastený plech, potrieme vajcom, ktoré sme rozšľahali s PL mlieka a pečieme dočervena. Horúce pagáče potrieme olejom a ešte teplé podávame k vínu. Napríklad. Nechajte si šmakovať.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Bukovina Sečovska Polianka

Neorem, nesejem

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV