3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Jablkový mrežovník
Jablkový mrežovník

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Jablkový mrežovník

20. 10. 2012
Najobľúbenejší jablkový koláč v našej rodine...

Prísady

500g polohrubej múky, 250g Palmarínu, 200g cukru, 2 vajcia, 1 kypriaci prášok. Plnka : 2 kg jabĺk, cukor, škorica.

Čas prípravy

cca 1,5 hod.

Príprava

Z múky, zmäknutého Palmarínu, cukru, vajec a kypriaceho prášku vypracujeme hladké cesto a necháme ho asi 30 minút postáť. Medzitým si ošúpeme jablká, postrúhame, poprípade nakrájame na kocky a mierne podusíme, pridáme podľa potreby cukru a trocha škorice, premiešame.

Cesto rozdelíme na dve časti (jedna z nich môže byť menšia). Hlbší plech vymastíme a vysypeme hrubou múkou alebo detskou krupicou. Na pomúčenej doske rozvaľkáme väčšiu časť cesta na veľkosť plechu, na ktorý ho prenesieme pomocou valčeka. Plát potrieme jablkovou hmotou (ak chceme koláč spraviť slávnostnejším, môžeme cesto najprv potrieť rozriedeným tvarohom - tvaroh, vanilínový cukor a trocha mlieka) a navrch urobíme mriežku z druhej časti cesta.

Koláč pečieme na 180 stupňov približne 40 minút a konzumujeme až po vychladnutí (aj keď nám to bude ruky podávať).  Dobrú chuť!

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS DRUZBA TRENCIN

Od Presporka cesta rovna

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV