3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Kapustový koláč
Kapustový koláč

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Kapustový koláč

17. 11. 2012
Stupava
Netreba veľa slov - je kapustová sezóna ...

Prísady

500g hl. múky, 50g Palmarínu, 50g práškového cukru, 1 vajce, 20g droždia, 1/4l mlieka, masť, soľ Plnka : 500g kapusty, 30g masti, 20g cukru, soľ

Čas prípravy

cca 2,5 hod.

Príprava

Do preosiatej múky dáme droždie, rozmiešame s cukrom, pridáme soľ, vajce a vlažné mlieko s rozpusteným Palmarínom a všetko vypracujeme na cesto, ktoré necháme vykysnúť na teplom mieste. Na pomúčenej doske ho potom rozvaľkáme na hrúbku asi 3/4 cm, pokrájame na rovnaké štvorčeky a tie plníme pripravenou plnkou. Rohy štvorčekov preložíme a stranou, na ktorej sme ich spojili, dáme na pomastený plech. Povrch koláča roztlačíme do kruhu a necháme podkysnúť. Potrieme rozpusteným maslom a pečieme do ružova. Upečené koláče znova potrieme rozpusteným maslom.

Plnka : Do rozpustenej masti dáme cukor a necháme skaramelizovať. Potom pridáme nadrobno posekanú kapustu, mierne posolíme a za stáleho miešania dusíme do ružova. Keď zmes vychladne, plníme ňou cesto.

 

Text: Beáta Tomkovičová, Stupava

 

Potrebujete niečo do domácnosti? Odporúčame nakupovať na www.domace.sk.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Bartosovcan Bartosovce

Hej, poslala me svekra

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV