3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Recepty  >  Lekvárové buchty
Lekvárové buchty

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Lekvárové buchty

04. 09. 2014
Klasické, nezameniteľné, na cesty či ku kávičke ....

Prísady

1 kg polohrubej múky, 4 PL cukru, 2 KL soli, 1 vajce, 1/2l mlieka, 1 dcl oleja, 1 kvasnice, citrónová kôra, lekvár

Čas prípravy

cca 2-3 hodiny

Príprava

 

Vyskúšala som niekoľko receptov na klasické plnené buchty, ale tento zatiaľ vyhráva - jednoduchý, ľahko zapamätateľný a navyše sú tieto buchty naozaj vynikajúce.

Cesto si pripravíme bežným spôsobom - do vlažného mlieka so štipkou cukru rozdrobíme kvasnice a necháme vzísť kvások, medzitým do misy preosejeme múku, pridáme cukor, soľ, vajce, olej, postrúhame citrónovú kôru a spolu s kváskom vypracujeme vláčne cesto. Prikryjeme a necháme na teplom mieste vykysnúť. Cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske a rozkrájame na štvorce cca 10 x 10 cm, na každý štvorec dáme veľkú lyžicu tuhšieho lekváru a zabalíme. Kladieme na vymastený pekáč a z voľnej strany, na ktorú bude priliehať ďalšia buchta, potrieme roztopeným maslom. Tak postupujeme až kým nie je pekáč plný. Buchty necháme ešte chvíľu podkysnúť, zvrchu potrieme maslom a pečieme na 190 stupňov do ružova.

 

A teraz už len zabaliť do batôžka a vyraziť na cesty za folklórom ;-)

Dobrú chuť!

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

MYJAVSKA CIMBALOVKA

Hora je, horicka

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV