3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Súťaž  >  Kedy mávate u vás doma nebíčko v papuľke?
Kedy mávate u vás doma nebíčko v papuľke?

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 3 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Kedy mávate u vás doma nebíčko v papuľke?

03. 04. 2012

Milí naši folklórni priatelia, pripravili sme pre vás ďalšiu súťaž s Nebíčkom v papuľke. Aby to stále nebolo také jednoduché, bude to tentoraz skôr súťažná domáca úloha.

A čo sme si na vás spolu s Jardom Žídekom vymysleli?

Zalistujte v domácich kuchárskych knihách či zošitoch a pospomínajte, kedy mávate u vás doma nebíčko v papuľke. Potom pekne sadnite k počítaču a celý recept nám napíšte tak, ako sa recepty píšu – gramáže surovín a presný postup prípravy. Ak priložíte aj fotografie zo samotnej prípravy, nech sa páči. Budeme len radi. Ale recept musí spĺňať aj určité kritériá. Napríklad suroviny na jeho prípravu musia byť naše tradičné a dopestované na Slovensku. Okrem toho by to mal byť recept, ktorý sme ešte nevideli v relácii Nebíčko v papuľke na STV1. To si môžete skontrolovať na www.nebickovpapulke.sk.

Času na domácu úlohu budete mať dostatok.

Recepty nám posielajte na známu adresu redakcia(zavináč)jankohrasko.sk do 21. apríla 2012. Jaroslav Žídek recepty osobne preštuduje a vyberie jeden (alebo možno aj viac), ktorý potom uvarí priamo pred kamerou v niektorej z ďalších epizód Nebíčka v papuľke. 

V škole sa domáce úlohy vždy hodnotili a aj my máme pre vás odmeny.

Jeden vylosovaný výherca opäť získa kuchársku knihu s osobným venovaním šéfkuchára Jaroslava Žídeka a ďalší z vás dostane odo mňa dva CD nosiče s ľudovou hudbou. A dúfam, že varenie nielen podľa kuchárskej knihy vám spríjemnia aj pesničky, ktoré vám venujem v Kuchyni starej matere.

Tak spomínajte a píšte. S Jardom sa už tešíme na vaše domáce inšpirácie a vy sa môžete tešiť napríklad aj na to, že si vypočujete rozhovor na pokračovanie s nebíčkovým šéfkuchárom – prvá časť už na Bielu sobotu o 14:00 v Kuchyni starej matere.

Termín začatia a ukončenia sútaže

Začiatok03. 04. 2012 o 10:11
Koniec21. 04. 2012 o 10:11


Vyhodnotenie

Je vidno, milí naši folklórni priatelia, že svoje domáce "nebíčko v papuľke" si strážite ako oko v hlave. Ale naša súťaž má aj tak svojho víťaza.

Po krátkej porade s Jaroslavom Žídekom sme z vašich odpovedí vybrali recept od pani Evy Žiškovej z Horného LiptovaV Hybiach rastú nielen urastení zbojníci, ale aj šikovné kuchárky.

Verím, že darčeky z nášho folklórneho rádia a kuchárska kniha od Jaroslava Žídeka výherkyňu potešia a spríjemnia jej chvíle pri varení dobrôt, ktoré isto spôsobujú všetkým zúčastneným nebíčko v papuľke. Želáme im dobrú chuť a na zdravie a vy ostatní počúvajte aj naďalej naše vysielanie a dozviete sa viac. 

Nezabúdajte, že nebíčko v papuľke môžete mať nielen pri domácich dobrotách či pri sledovaní rovnomennej relácie na STV1, ale aj pri počúvaní "Kuchyne starej matere" na rádiu JankoHrasko.sk.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

zvucka1

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV