3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Folklórna televízia  >  Folklórny súbor Zemplinčane Svojina
Folklórny súbor Zemplinčane Svojina (zoznam videí)

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Folklórny súbor Zemplinčane Svojina (zoznam videí)

25. 02. 2012
Michalovce
Folklórny súbor Zemplínčane Svojina bol založený v roku 2002. Snahou súboru je šíriť folklórne tradície,podieľať sa na výchove detí a mládeže, rozvíjať lásku k folklóru naších obcí a kraja. Súbor má viac než 40 členov - bývalých členov súboru Zemplín, Laborec a Jahodná, ktorí sa spolu so svijimi deťmi snažia reprezentovať náš región Zemplín. Náš súbor je špecifický tým,že do činnosti je zapojená stredná generácia členov spolu s deťmi. Súbor má za sebou za svoju krátku existenciu mnoho vystúpení doma a taktiež niekoľko v zahraničí. Zúčastnili sme sa na zahraničných zájazdoch a to v Poľsku (Jaroslaw), na Ukrajine (Užhorod), v Srbsku (Kovačica) a v Belgicku (Edegem), Nemecko (Ribnitz-Damgarten), USA (New Jersey).

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Zemplin Michalovce

Okolo Laborca (muzsky spev z Nizneho Hrabovca)

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV