3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Folklórna dedina  >  Teodor Duchovič (Dodo)
Dodo

Teodor Duchovič (Dodo)

Žilina, Žilina-Bratislava

 

Mgr. Teodor Duchovič

Akordeonista a spevák na všetky príležitosti  so širokým repertoárom nielen ľudových piesní.

Pôsobil v  rôznych folklórnych súboroch, ako člen muzík v hre na akordeón a spevák.Dlhoročne pôsobil najmä  vo vysokoškolskom folklórnom  súbore  Mladosť pri Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, kde založil aj mužskú spevácku zložku. Spevácku zložku viedol aj vo vojenskom folklórnom súbore Jánošík vo Zvolene, kde súčasne aj hral akordeónovú kontru v cimbalovej muzike. Spolupracoval aj so speváckou zložkou FS Partizán.V roku 1993 ziskal prve miesto v armádnej súťaži umeleckej tvorivosti-ASUTe.V rokoch 1995 az 2004 učinkoval v súboroch Rozsutec v Ziline – taktiež  tam založil a viedol spevácku zložku , dalej vo folklornych suboroch Stavbár v Žiline a Drevár v Krásne nad Kysucou.  V uvedených súboroch pracoval aj ako korepetítor. Podieľal sa na nahrávaní melódie k filmu Juraja Jakubiska Nejasná správa o konci sveta.

V súčasnosti pôsobí vo FS Karpaty v Bratislave v cimbalovej muzike a zároveň doprevádza sólistku Eleonóru Vančíkovú Kapasnú v hre na akordeón a v speve- ako FOLKDUOPLUS.
Momentálne pripravujú nahrávanie CD a DVD v československej televízií Šlágr ako i v televízií Senzi. Pôsobí v populárnom MUžstve FUtbalových ZÁzrakov-MUFUZA- členovia tohto umelecko-športového zoskupenia sú herci,speváci, moderátori,umelci. V roku 2014 a 2015 sa s Mufuzou zúčastnil na MS umelcov vo futbale v Moskve, kde v získali v kultúrnej časti titul laureáta.

Vystupoval s mnohými známymi primášmi ako Róbert Puškár, Peter Párničan, Jaroslav Hazlinger, Juraj Pecník, Miroslav Štefan, Marián Majer, Karol Radič, Viliam Didiáš, Miroslav Baloga, Peter Kuštár, Martin Sliva, Maroš Kramár , Maroš Mikuš,  Andrej Záhorec  a inými. Cez umeleckú agentúru zabezpečuje organizovanie kultúrnych a spoločenských podujatí. Vystupoval v mnohých krajinách sveta –  Taliansko, Francúzsko, Nemecko, Dánsko, Belgicko, Holandsko,Turecko, Grécko, Poľsko, Maďarsko, Ukrajina, Španielsko,Švajčiarsko, Portugalsko, Azorské Ostrovy, Izrael, Sýria, Jordánsko, Anglicko, Wales, Mexiko, Brazília, Paraguaj, Argentína, Kanada, USA, Chile, Čína, Thajsko, Hongkong, Južná Kórea, Vietnam.

Venuje sa aj opravám a ladeniu akordeónov a na svadbách vykonáva úlohu starejšieho...


MenoTeodor Duchovič
PrezývkaDodo
MestoŽilina
AdresaŽilina-Bratislava
Skypedododucho1
Obľúbená pesničkaSokole, holube
Obľúbený tanecDetva
Obľúbený nástrojAkordeón
Obľúbený krojRaslavice

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

SS Rosa

Oci, oc

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV